Belge No: 7739 - Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Büyükada'dan Ne Alınır? - Sevdiklerinizle Paylaşabileceğiniz Hediyelik Eşyalar

Büyükada'ya Özgü Hediyelik Eşyalar

İtiraf etmek gerekir ki Büyükada hediyelik eşya kültürü açısından çok da gelişmiş bir geleneğe sahip değildir. Bunun nedeni büyük olasılıkla adanın uzun süreli tatiller yerine gündelik tatiller için tercih edilmesidir. Yine de Büyükada'dan ne alınır gibi bir soruyu cevapsız bırakmanın haksızlık olacağını da söylemek gerekir. Nitekim adaya adım attığınız anda birçok hediyelik eşya dükkanıyla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Peki Büyükada'dan neler alınır? Tatilinizi anımsatması için Büyükada hediyelik eşya dükkanları size neler vadediyor? Adayı adım adım aramak yerine yazımızı inceleyerek Büyükada'da bulabileceğiniz özgün hediyelikler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

1. Ada Kurabiyesi

Eğer yiyecek ürünlerinden hediye olmaz diye düşünüyorsanız hemen yanıldığınızı söyleyelim. Büyükada hediyelikler listesinde ilk sıraya yerleştirdiğimiz ada kurabiyesi, başta İstanbul olmak üzere Marmara'nın kıyı şehirlerinde son derece ünlü gıda ürünlerinden biridir. Hem sevdiklerinizle paylaşmak hem de bu eşsiz lezzeti kendiniz tüketmek için bolca ada kurabiyesi almanızı öneririz.

2. Lokma Tatlısı

Büyükada'dan ne alınır sorusuna ikinci defa bir yiyecekle yanıt vermemizden rahatsız olmayacağınıza inanıyoruz. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi Büyükada hediyelikler açısından pek gelişmiş bir kültüre sahip olmasa da kendine özgü pek çok lezzete sahiptir. Bunlardan biri de kıvamını geri dönerken bile koruyacağından emin olabileceğiniz lokma tatlısıdır.

3. İran Poğaçası

Kruvasana oldukça benzeyen lezzeti ve görünümüyle İran poğaçası, Büyükada'da karşılaşabileceğiniz farklı lezzetlerden biridir. Tarçın, krema ve ceviz gibi lezzetleri bir araya getiren İran poğaçası sevdiklerinize Büyükada'dan ne alınır diye düşünüyorsanız, basit ancak hoş bir tercih olabilir.

4. Dondurma

Büyükada'da birbirinden lezzetli dondurmalar üreten Prinkipo ve Roma dondurmacısı gibi iki farklı mekan bulunur. Oldukça ünlü olan bu iki mekanın dondurmalarını lezzet bakımından birbirinden ayırmak gerçekten zor. Yanınızda mini bir soğutucu getirerek iki mekandan da dondurma alabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

5. Yazlık Elbiseler

Büyükada'dan ne alınır sorusuna nihayet yemek olmayan bir cevap verebileceğiz. Elbette başka yerlerde de güzel yazlık elbiseler bulmanız muhtemeldir. Yine de sevdiklerinize hediye etmek için dokuma bluzlar, etekler ya da plaj kıyafetleri adaya gelmişken alabileceğiniz için en iyi seçenekler arasındadır.

6. Süs Eşyaları

Takılar ve kıyafet aksesuarları söz konusu olduğunda Büyükada hediyelikler açısından son derece zengin mekanlardan biridir. Küpeler, yüzükler, adaya özgü figürler, taçlar ve çok daha fazlası... Eğer bu türden bir hediyelik eşya arıyorsanız kesinlikle çiçekli taçlara bakmanızı öneririz. Büyükada hediyelik eşya dükkanlarını yeterince araştırırsanız taze çiçeklerden yapılmış taçlar bulabilirsiniz.

7. Organik Besinler

Her ne kadar organik besinler hediyelik eşya kategorisine doğrudan girmese de Büyükada'dan ne alınır diye düşünürken göz ardı edilmemesi gerekir. Büyükada'da kurulan pazarlardaki meyve ve sebzelerin büyük çoğunluğu adada, doğal yöntemler kullanılarak üretilmektedir. Yemeklerinize organik sebze ve meyvelerin lezzetini katmak için gelmişken biraz alışveriş yapmayı unutmayın.

Tatilinizi Hatırlatacak Hediyelik Eşyalar Alabilirsiniz

Her ne kadar Büyükada hediyelik eşya kültürü açısından çok yaratıcı ürünler barındırmasa da yine de tatilinizi ve sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz güzel anları hatırlatması için basit ama anlamlı hediyelikler alabilir, geçirdiğiniz güzel zamanı bir hediyelik eşya ile sembolleştirebilirsiniz.

Her ne kadar sizlere Büyükada hediyelik eşya seçenekleri hakkında bilgi vermiş olsak da yine de kendiniz ve sevdikleriniz için en uygun hediyeyi bulmak üzere adayı keşfetmenizi öneririz. Bir köşe başında karşınıza çıkacak bir hediyelik eşya dükkanında son derece yaratıcı ve otantik hediyeliklerle karşılaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98