Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Büyükada'ya Nasıl Gidilir? - Büyükada Vapur Seferleri ve Rota Bilgileri

Büyükada'ya Gitmek İçin Kullanabileceğiniz Rotalar

Prens Adaları'nın en büyüğü olan Büyükada, özellikle bahar ve yaz sezonunda pek çok ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Ancak ulaşımı son derece kolay olmasına karşılık eğer daha önce gitmediyseniz Büyükada'ya nasıl gidilir sorusunun cevabını bilmemeniz doğaldır.

İstanbul'dan Büyükada'ya gidebilmeniz için kullanabileceğiniz pek çok farklı iskele vardır. Ayrıca İzmit ve Yalova gibi bölgelerden de vapura binerek adaya ulaşmanız mümkündür. Gelin, tüm bu farklı noktalardan Büyükada'ya nasıl gidilir birlikte bakalım.

İstanbul'dan Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

İstanbul'dan Büyükada'ya gitmek için kullanabileceğiniz pek çok yolun olduğunu söylemiştik. Eğer Avrupa yakasında ikamet ediyorsanız Eminönü, Kabataş ve Karaköy iskelelerinden kalkan Büyükada vapur seferleri ile kolaylıkla adaya ulaşabilirsiniz. Anadolu yakasında ise Büyükada vapur seferleri Avcılar, Maltepe, Kartal, Bostancı ve Kadıköy gibi iskelelerden kalkmaktadır.

Kartal'dan Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Kartal'dan Büyükada'ya nasıl giderim diye endişeleniyorsanız hiç merak etmeyin. Kartal iskelesinden Büyükada'ya vapur ve motor seferleri düzenlenmektedir. Kartal iskelesinden Prenstur motor seferleri  aracılığıyla yarım saatte adaya ulaşabilirsiniz.

Büyükçekmece'den Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Tıpkı Kartal'dan olduğu gibi Büyükçekmece'den de Büyükada vapur seferleri 2017'den beri düzenlenmektedir. Ancak Kabataş, Karaköy ve Eminönü iskelelerine kıyasla çok daha düşük yoğunlukta sefer yapıldığını belirtelim. Bu nedenle yolculuğunuza başlamadan önce TURYOL'un sitesinden sefer saatlerini kontrol etmenizi öneririz.

Yeşilköy'den Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Yeşilköy'den Büyükada'ya gitmek için Mavi Marmara'nın yeşil köyden kalkan Adalar vapurlarına binebilirsiniz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonunda Büyükada'ya ayak basmış olacaksınız.

Avcılar'dan Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Avcılar iskelesinden Avcılar Büyükada vapur seferleri aracılığıyla Büyükada'ya ulaşabilirsiniz. 2017 yılından bu yana düzenlenen Büyükada vapur seferleri sayesinde 3 saatlik uzun bir yolculukla Büyükada'ya gitmeniz mümkün.

İzmit'ten Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

İzmit'ten Büyükada'ya gitmek için İzmit iskelesinden kalkarak Darıca, Karamürsel ve Değirmendere iskelelerinden geçen Büyükada vapur seferlerini kullanabilirsiniz. Ancak İzmit Büyükada vapur seferleri yalnızca yaz aylarında pazar günleri yapılmaktadır. Eğer bunun dışında bir zamanda İzmit'ten Büyükada'ya nasıl gidilir diye merak ediyorsanız önce karayolu üzerinden İstanbul - Bostancı İskelesi'ne ulaşmak zorunda kalacağınızı belirtelim.

Yalova'dan Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Yalova'dan Büyükada'ya gitmek için Dentur'un Yalova Büyükada vapur seferleri kullanılabilir. Yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculuk sunan Yalova Büyükada vapur seferleri yalnızca hafta sonları ve resmi tatillerde düzenlenmektedir. Eğer başka bir dönemde Yalova'dan Büyükada'ya gitmek istiyorsanız tıpkı İzmit için olduğu gibi öncelikle İstanbul'un Bostancı İskelesi'ne karayoluyla gelmeniz gerekiyor.

Ankara'dan Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Marmara'ya kıyısı olan şehirlerden gelen tatilcilerin yanı sıra Büyükada, ülkemizin farklı illerinden gelen pek çok ziyaretçiyi de ağırlamaktadır. Bu illerden biri olan Ankara'dan Büyükada'ya nasıl gidilir sorusuna yanıt vermek gerekirse en kolay yolun İstanbul'a gelmek olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer bir uçak yolculuğuyla İstanbul'a gelecekseniz Ankara'dan Sabiha Gökçen Havalimanına, oradan da Bostancı ya da Kadıköy iskelesine giderek Büyükada'ya ulaşabilirsiniz. Eğer Avrupa yakasına iniş yaparsanız havalimanı önündeki servislerle Karaköy ya da Eminönü iskelesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Karayolunu tercih ederseniz en yakın seçeneğin Bostancı iskelesi olduğunu söyleyebiliriz.

İzmir'den Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Tıpkı Ankara ile benzer bir şekilde İzmir'den Büyükada'ya gitmek için de öncelikle İstanbul'a uğramanız en kısa yoldur. Avrupa yakasına giderseniz Karaköy, Eminönü ve Kabataş iskelelerini Büyükada'ya ulaşmak için kullanabilirsiniz. Anadolu yakasında ise en iyi alternatifleriniz Kadıköy ve Bostancı iskeleleridir.

Büyükada’da unutulmaz bir tatil yaşamak ya da kaçamak bir ada turu yapmak için yukarıda sıraladığımız güzergahları kullanabilir, İstanbul’daki farklı iskelelerden TURYOL ve Mavi Marmara gibi vapur seferlerini kullanarak adaya ulaşabilirsiniz.

İstanbul dışında Yalova ve İzmit gibi kentlerimizden Büyükada'ya ulaşım olsa da vapur seferlerinin çok az sayıda ve belirli günlerde gerçekleştiğini söylemek gerekir. Bu nedenle başka illerden Büyükada'ya ulaşmak istiyorsanız yine en makul seçenek İstanbul'u ara durak gibi kullanmanızdır.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98