Belge No: 7739 - Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Büyükada'ya Gidecekler İçin Seyahat İpuçları

Her Şeyi Aldığınızdan Emin Olun!

Hem İstanbul'dan fazla uzaklaşmamak hem de kendinizi Akdeniz sahillerinde gibi hissetmek istiyorsanız Büyükada en iyi tatil seçeneklerinizden biridir. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra temiz kıyı suları ve güzel vakit geçirebileceğiniz plajları ile Büyükada, hem bir günlük bir kaçamak hem de uzun süreli bir tatil için oldukça uygun bir güzergahtır.

Peki Büyükada'da gezilecek yerler, yapılacak şeyler nelerdir? Büyükada'da ne yenir, ne içilir? Kısacası Büyükada'ya ilk kez gidenler kendilerini nelerle karşılamaya hazırlamalıdır. Eğer Büyükada turunuzu kötü sürprizlerden korumak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için Büyükada seyahat ipuçları vererek tatilinizi en verimli şekilde değerlendirmenize yardımcı olacağız.

1. Bahar ya da Yaz Sezonunu Tercih Edin

Elbette Büyükada'ya kış ya da daha soğuk bir havada gitmenizin önünde, vapur seferleri devam ettiği sürece hiçbir engel yoktur. Ancak yine de Büyükada seyahat ipuçları listemize bahar ve yaz sezonunu tercih etmeniz yönünde bir tavsiyeyle başlıyoruz. Çünkü Büyükada'da gezilecek yerler güzelliklerini tam anlamıyla bu dönemlerde sergilemektedir. Bitki örtüsünün yeşile büründüğü, hava koşullarının sokak sokak dolaşmanıza izin verdiği bir Büyükada turu çok daha eğlenceli olacaktır.

2. Bisiklet Sürmeye Hazırlanın

Büyükada'nın her sokağını karış karış gezmeyi düşünüyorsanız bunu yürüyerek gerçekleştirmeniz oldukça zor olabilir. Nitekim Büyükada'da yapılacak şeyler hakkında konuşurken vurgulanması gereken noktalardan biri de keyifli bisiklet yolculuklarıdır. Bisiklet sürerken Büyükada'nın gizli güzelliklerini keşfedebilir, keyifli vakit geçirebileceğiniz yeni mekanlar öğrenebilirsiniz.

Ancak bu noktada Büyükada seyahat ipuçları listemize bir de uyarı mahiyetinde bir öneri ekleyelim. Eğer Büyükada'da bisiklet sürmeyi planlıyorsanız yanınıza bisiklet kıyafetlerinizi ve kaskınızı aldığınızdan emin olun. Sıcak ve nemli hava nedeniyle aşırı su kaybı yaşayabileceğiniz gibi Büyükada'nın inişli çıkışlı yollarında istenmedik bir bisiklet kazasıyla da karşılaşabilirsiniz. Bu tür durumları en az kayıpla atlatmak için gerekli önlemleri almış olmalısınız.

3. Bavulunuzu Hazırlayın

Bir günlük kaçamak mı yoksa uzun süreli bir tatil mi? Büyükada seyahat ipuçları tatil ve tur planınıza göre değişkenlik göstermek zorunda. Uzun süreli bir tatil için Büyükada'ya gidiyorsanız bavulunuza ihtiyacınız olan her şeyi yerleştirdiğinizden emin olun. Küçük bir yerleşim yeri olarak Büyükada, genellikle alışveriş için tatilcilere uygun ürünler barındırır. Dolayısıyla evinizde unuttuğunuz önemli bir eşyanın, örneğin kulaklığınız, yerine yenisini ikame etmek için şehre dönmeniz gerekebilir.

4. Plaj Kıyafetlerinizi Aldınız Mı?

Büyükada tatilinizi yüzerek ve plajda güneşlenerek geçirmeyi planlıyorsanız bavulunuzda plaj kıyafetlerinize de yer ayırmalısınız. Bikinileriniz, plaj ayakkabılarınız ve diğer tüm kıyafetlerinizi gözden geçirmeli, gerekirse yenisini almalısınız. Elbette Büyükada'da yazlık kıyafet alışverişi yapabileceğiniz pek çok mekan bulabilirsiniz. Biz yine de Büyükada tatil önerileri ile sizlere bavul hazırlığınızı hatırlatalım, en sevdiğiniz plaj elbisenizi arkanızda bırakmak istemezsiniz.

5. Bol Bol Yürüyecekseniz - Uygun Ayakkabılar Seçin

Başlangıçta daha çok plajda vakit geçireceğiniz bir tatil planlasanız bile emin olun Büyükada sizi içine çekecek. Bu nedenle Büyükada seyahat ipuçları ile ayakkabı seçiminize dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatma ihtiyacı hissediyoruz. Sokak sokak dolaşırken erkenden yorulmak ve günlerce ayak ağrıları çekerek tatilinizi mahvetmek istemiyorsanız yürüyüş için uygun bir ayakkabı seçmelisiniz.

6. Fotoğraf Makinenizi Yanınıza Alın

Büyükada'da ne yapılır sorusuna hiçbir yanıt bulamasanız bile, ki böyle bir şey oldukça zordur, yine de adanın fotoğrafını çekebileceğiniz çok sayıda doğal ve tarihi güzelliğe ev sahipliği yaptığını hatırlatalım. Öyle ki fotoğraf makinenizi hiç yanınızdan ayırmak istemeyebilirsiniz.

7. Rezervasyon Yaptırın

Özellikle tatil dönemlerinde Büyükada son derece kalabalıklaşmakta, birçok tatilcinin uğrak noktası haline gelmektedir. Bu nedenle Büyükada'da yapılacak şeyler üzerine kafa yormaya başlamadan önce konaklama için düşündüğünüz otelle görüşerek önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Yaz ya da bahar sezonunda rezervasyon yaptırmaksızın Büyükada'ya giderseniz hiçbir otelde yer bulamayabilirsiniz. Yine de Büyükada seyahat ipuçları arasına ufak bir bonus eklemek gerekirse böyle bir durumda oteller yerine apart ve oda kiralayan ev sahiplerini deneyebilirsiniz.

8. Deniz Ürünleriyle Beslenmeye Hazırlıklı Olun

Büyükada'da ne yenir sorusuna yanıt arıyorsanız en ağır basan menülerin deniz ürünlerini içerdiğini söyleyelim. Elbette restoranlarda deniz ürünleri dışında pek çok seçenek de vardır. Yine de rakı-balık ikilisi başta olmak üzere genellikle her türlü yiyecek ve mezenin organik sebzeler ve deniz ürünleriyle zenginleştirildiğini unutmayın.

Geri Dönmek İsteyeceğinizden Hiç Şüpheniz Olmasın!

İhtiyacınız olabilecek her şeyi yanınıza alarak Büyükada'da benzersiz bir tatil yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Eğlenceli aktivitelerinden lezzetli yemeklerine, eşsiz manzaralardan tarihi dokuya kadar bir tatili zenginleştirebilecek tüm ayrıntıları Büyükada'da bulabilirsiniz.

Tatiliniz bitti ve artık geri dönmeniz mi gerekiyor? Eminiz, kısa sürede yeniden Büyükada’ya geri dönmek isteyeceksiniz. Büyükada, ilk kez gelenlere sunduğu son derece etkileyici güzelliklerin yanı sıra müdavimleri için sakladığı pek çok benzersiz mekan ve tarihi ya da doğal güzelliğe ev sahipliğe yapmaktadır. Bir kez Büyükada’nın büyülü dünyasına adım attıktan sonra kendinizi sürekli adaya kaçmak için plan yapar halde bulacaksınız.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98