Belge No: 7739 - Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Büyükada Restoranları - Lezzetli Yemekleriyle Ünlü Mekanlar

Büyükada'da Nerede Ne Yenir?

Eşsiz tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Büyükada yemek mekanları ile de alternatifler lezzetler tatmanıza olanak tanır. Daha adaya ayak bastığınız ilk andan itibaren birçok yemek mekanıyla karşılaşacak, muhtemelen de bu mekanların büyük bir bölümünde aradığınızdan çok daha iyi lezzetler tatma imkanı bulacaksınız.

Yine de gezi için kısa bir zamanınız olduğunu, dolayısıyla tüm mekanları keşfetmeye fırsat bulamayacağınızı düşünerek Büyükada'da nerede ne yenir sorusuna sizler için yanıt vereceğiz. Gelin, meşhur Büyükada restoranları için listemize birlikte göz atalım.

Büyükada Restoranları ile Adanın Yemek Kültürüne Hayran Kalacaksınız

Birçok ada yerleşkesi gibi Büyükada da son derece lezzetli bir yemek kültürüne sahiptir. Adanın bir misafiri olarak Büyükada'nın yemek kültürüne hayranlık duyacağınızdan emin olabilirsiniz. Eşsiz bir lezzete ve adada üretilen organik malzemelerden yapıldığı için aynı zamanda sağlıklı bir yapıya sahip olan ada lezzetleri ile tanışmak için Büyükada restoranları, ada ziyaretçilerine çok sayıda seçenek sunuyor.

Balık ve Deniz Ürünlerine Doyacaksınız! Büyükada Yemek Mekanları ve Menüleri

Bir ada ve tatil bölgesinin yemek kültüründe balık ve deniz ürünlerini ön planda olması şaşırtıcı görülmese gerek. Büyükada restoranları ile daha önce tatmadığınız lezzetlere sahip lakerda, fava, karides, balık çorbası, soya soslu balık salatası ve kavurma balık gibi menülerle tanışabilirsiniz.

Rakı-Balık İkilisini Unutmayalım: Büyükada Restoranlarına Özgü Tatlar

Elbette Büyükada restoranları söz konusu olduğunda rakı-balık ikilisinin menülerde ne kadar önemli bir yer tuttuğunu söylemeye gerek bile yoktur. Büyükada meşhur yemek yerleri arasından birini seçip canlı ve hafif bir müziğin eşliğinde rakınızı keyifle içebilir, lezzet bakımından kıyas kabul etmez balığınızdan dilimler alırken arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

Büyükada Restoranları ve Leziz Mezeler

Büyükada restoranları hakkında konuşurken insan, bu mekanları meşhur eden şeyin mezeler olabileceğini düşünmeden edemiyor. Büyükada meşhur yemek yerleri itibariyle belki de meze ve garnitürlerin en lezzetli olduğu tatil beldesi. Soya soslu balık salatası başta olmak üzere çiroz salatası, portakallı pırasa, deniz börülcesi gibi çok sayıda seçeneğe sahipsiniz.

Ev Yemeklerini de Unutmayın! - Meşhur Büyükada Restoranları

Birçok ada bölgesi gibi Büyükada'da zeytinyağlı yiyecekler söz konusu olduğunda gerçekten çok üstün bir lezzet vadediyor. Büyükada restoranları ve yemek mekanlarını ziyaret ettiğinizde kesinlikle zeytinyağlı iç baklalı enginar, zeytinyağlı dolma ve asma yaprağında sardalya gibi tarifleri denemelisiniz.

En İyi Büyükada Restoranları

Eğer Büyükada tatilinizde hangi mekanlarda lezzetine doyulamaz yiyecekler bulabileceğinizi merak ediyorsanız listemize göz atın. Sizler için en iyi Büyükada restoranları hakkında bilgi verdik:

1. Secret Garden Restaurant

Büyükada restoranları arasında kesinlikle yer vermemiz gereken mekanlardan biri de Secret Garden Restaurant'tır. Zaman zaman canlı konserlere bile ev sahipliği yapan mekan, mezeleri ve deniz ürünleriyle ünlü, çok sayıda müdavimi olan bir restoran. Ayrıca Büyükada yemek yerleri içerisinde menü fiyatları bakımından da Secret Garden'ın sunduğu hizmete karşılık oldukça uygun seçeneklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

2. Kır Gazinosu

Yücetepe'de yer alan ve Aya Yorgi Kilisesi'ne son derece yakın bir konumda bulunan Kır Gazinosu, lezzetli deniz ürünleri ve ızgarasıyla Büyükada'da nerede ne yenir sorusuna verilebilecek en doyurucu cevaplardan biri. Yücetepe'nin ada manzarasını ayaklarınızın altına seren eşsiz panoramasıyla karnınızı doyurabileceğiniz Kır Gazinosu'nun tek dezavantajı kalabalık olmadığı bir anını yakalamanın neredeyse imkansız olmasıdır.

3. Balıkçı Süleyman

İsminden de anlaşılacağı üzere Balıkçı Süleyman rakı - balık ikilisi için en ideal Büyükada restoranları arasında listemizin yıldızlarından biridir. Adadaki çoğu restoranın aksine şıklığa değil, menülerinin lezzetine güvenen restoran, salaş görünümüne karşılık gerek ada sakinlerinin gerekse İstanbul'dan gelen misafirlerin favori mekanları arasındadır.

4. Milano Restaurant

80 yıllık geçmişiyle Büyükada yemek yerleri arasında en eski restoranlardan biri olan Milano, sakin ve huzurlu bir atmosferde balık ve diğer deniz ürünlerinin tadına bakmak istiyorsanız en leziz seçenekler arasındadır. Büyükada'da ne yenir sorusunun yanı sıra Milano Restaurant'ın eğer doğru zamanda giderseniz benzersiz bir yakamoz manzarası vadettiğini de söyleyelim.

5. Prinkipo Meyhanesi

Tıpkı Prinkipo dondurmacısı gibi Prinkipo Meyhanesi de Büyükada meşhur yemek yerleri arasında çok sayıda müdavime sahip bir meyhane. Fasıl ve canlı müzik gibi seçenekleriyle Prinkipo Meyhanesi tam anlamıyla meyhane kültürünü yaşatmayı sürdürüyor ve lezzetli mezeleriyle ziyaretçilerin memnun ayrılmasını sağlıyor.

6. Ali Baba Restaurant

Eğer bir yandan Türk Sanat Müziği dinleyip bir yandan da rakınızı yudumlamak istiyorsanız Büyükada restoranları arasında en lezzetli balık ve deniz ürünlerini tadabileceğiniz Ali Baba Restaurant'ı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda sahil manzarasını ayaklarınızın altına seren mekanda gün batımlarının eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu da hatırlatalım.

7. Façyo Restaurant

Büyükada restoran seçenekleri içinde en köklü mekanlardan biri olan Façyo Restaurant'ı sahilde akşam yemeği yemek için listenize ekleyebilirsiniz. Büyükada'da nerede ne yenir sorusuna daha çok börülce, midye tava ya da semiz gibi sağlıklı menülerle yanıt veren Façyo'nun yine de lezzet açısından diğer restoranlardan aşağı kalmadığını söylemek gerekiyor.

Büyükada Yemek Mekanları ile Sağlıklı ve Leziz Menülerin Tadına Bakabilirsiniz

Büyükada, gezilecek ve görülecek birçok güzelliğinin yanı sıra ziyaretçilerine son derece lezzetli ve sağlıklı bir yemek yeme imkanı da sunuyor. Adada yetiştirilen organik sebze ve meyvelerin kullanıldığı mezeleri, harika deniz ürünleriyle birlikte tüketebilir, bu sırada canlı müzik dinlemenin keyfini yaşayarak eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz.

Listemizde sizin için en Büyükada restoranları hakkında bilgi vererek en iyi 7 yemek mekanını sıraladık. Ancak geziniz sırasında en az listemizdeki restoranlar kadar lezzetli menülere sahip farklı Büyükada restoranları keşfedebileceğinizi de hatırlatalım.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98