Belge No: 7739 - Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Büyükada Plajları - Büyükada'da Denize Girilecek Yerler

Eğlenceli Vakit Geçirmek İçin En İyi Büyükada Plaj Seçenekleri

Büyükada, pek çok doğal ve tarihi güzelliğinin yanı sıra İstanbul'dan kolay ulaşılması sayesinde kaçamak tatillerin ilk akla gelen duraklarından biri. Nitekim adanın yalnızca unutulmaz bir gezi fırsatı sunmadığını, aynı zamanda eğlenceli bir tatil geçirmek için de iyi bir seçim olduğunu vurgulamak gerekiyor. İstanbul'un en temiz kıyılarını barındıran Büyükada plajları, aileniz, çocuklarınız ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı bir biçimde yüzmenize olanak tanıyor.

Tatil planlarınızı daha rahat yapabilmenizi sağlamak üzere sizler için Büyükada'da denize girilecek yerler ve beach'leri listeledik. Eğer Büyükada beach ve plajlarını daha yakından tanımak istiyorsanız okumaya devam edin!

1. Büyükada Naki Bey Plajı

İlk olarak 1984 yılında hizmete açılan Büyükada Naki Bey Plajı, o günden bu yana hizmet vererek Büyükada plajları dendiğinde akla ilk gelen seçeneklerden biri olmuştur. Hemen plaj kenarındaki bungalov tarzı evlerinin yanı sıra plaj içerisindeki restoran ve büfeleriyle de Büyükada Naki Bey Plajı unutulmaz bir tatil için ideal mekanlardandır.

2. Aya Nikola Halk Plajı

Büyükada Halk Plajı olarak da bilinen Aya Nikola Halk Plajı, özellikle sularının dingin olmasıyla yüzmeyi yeni öğrenenler için ideal bir deneyim sunar. Büyükada iskelesinden yalnızca bir saat uzakta olan Büyükada ücretsiz halk plajı ile keyifli vakit geçirmek için bütçe dostu bir plan yapabilirsiniz. Ancak hemen uyaralım ki özellikle tatil günlerinde plaj, oldukça kalabalık bir hal alabiliyor.

3. Büyükada Prenses Koyu Plajı

Prens Adaları'nın diğer adalarına kıyasla Büyükada plajlar ve beach'ler açısından oldukça zengindir. Nitekim en çok tercih edilen plajlardan biri olan Büyükada Prenses Koyu Plajı, ayrıca Mavi Marmara iskelesinin hemen yanından kalkan ücretsiz servisler sayesinde oldukça kolay bir ulaşım imkanı da sağlıyor. 350 kişilik bir kapasiteye sahip olan plajın yemek ve konaklama gibi hizmetler de sunduğunu belirtmeden geçmemek gerekiyor.

4. Büyükada Yörük Ali Plajı

Yörük Ali tesislerinin bir parçası olan Büyükada Yörük Ali Plajı, Büyükada plajları arasında ücretsiz ulaşıma olanak sağlayan mekanlardan bir diğeridir. Çocuklar için oyun alanları da barındıran plajın aileler için ideal olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca adada konaklamayı düşünüyorsanız Yörük Ali tesislerinde plajın hemen yanında son derece konforlu odalardan birini tutabileceğinizi de belirtelim. Nitekim plaja girmek motel sakinleri için ücretsiz olsa da dışarıdan gelenlerin ücret ödemesi gerekiyor.

5. Büyükada Eskibağ Plajı

150 kişilik bir kapasiteye sahip olan Büyükada Eskibağ Plajı, Büyükada iskelesinden kalkan motorlar aracılığıyla ziyaretçilerine ulaşım imkanı tanıyor. Eskibağ Otel'in işlettiği plajın hemen yakınında konaklamak için tercih edebileceğiniz odalar da yer alıyor. Oldukça sessiz bir bölgede olan Büyükada Eskibağ Plajı, sakin bir tatil istiyorsanız aradığınız yer olabilir.

6. Halik Koyu Plajı

Bir aile plajı olan Halik Koyu Plajı, 800 metrelik sahil boyuyla Büyükada plajları arasında en uzun sahil boyuna sahip. 400 kişilik bir kapasiteye sahip olan plaja damsız girilemediğini ve giriş yapmak için ücret ödemeniz gerektiğini de hatırlatalım.

7. Yada Beach Club

Büyükada plaj seçeneklerinin yanı sıra sıklıkla tercih edilen bir de beach club'a sahip. Hafta sonlarında canlı DJ performansıyla partilerin de yapıldığı Yada Beach Club, misafirlerine sushi gibi alternatif lezzetler de sunuyor. Nitekim Büyükada beach ve plajları arasında yer alsa da Yada, aslında Tarabya'da yıllardır hizmet veren bir sushi restoranı.

İstanbul’un En Temiz Plajları Büyükada’da!

Eğer İstanbul’da denize girebileceğiniz ve aynı zamanda keyifli bir tatil geçirebileceğiniz bir yer arıyorsanız Büyükada’nın aradığınız adres olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul’un en temiz kıyı sularına sahip olan Büyükada plaj ve beach’lerindeki eğlenceli aktiviteleriyle de sizlere benzersiz bir tatil fırsatı sunuyor.

Büyükada; eğlence isteyenlere eğlence, huzur isteyenlere sakin ve sessiz bir dinlenme şansı veren plajları ve koylarıyla sizlere aradığınız tatili vadediyor. Günlük kaçamaklar ya da uzun süreli tatiller için Büyükada'yı tercih edebilir, yoğun günleriniz için ihtiyacınız olan enerjiyi Büyükada'da toplayabilirsiniz.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98