Belge No: 7739 - Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Büyükada Turları - Adayı Keşfetmek İçin Büyükada Tur Programları

Büyükada Turu ile Keşif Rotanızı Belirleyin!

Prens adalarının en büyüğü olan Büyükada; eşsiz manzaraları, tarihi dokusu, birbirinden güzel sokakları ve sahilleriyle keşfedilecek pek çok güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Elbette tüm bu güzellikleri tek başınıza da keşfetmeniz mümkün. Yine de ada hakkında daha fazla bilgisi olan bir rehberle birlikte Büyükada turu yapmanız adanın görülmesi gereken yerlerini kaçırmamanız için en iyi yollardan biri sayılabilir.

Peki Büyükada turları hangi güzergahları içerir? Gelin Büyükada turları ile görebileceğiniz eşsiz güzelliklere ve takip edeceğiniz rotaya birlikte bakalım.

Günübirlik Büyükada Turları ile Adayla Tanışabilirsiniz

Farklı Büyükada tur programları olsa da Büyükada turları genellikle günübirlik şekilde planlanmaktadır. Özellikle İstanbul'dan gelecek ziyaretçiler için her zaman günübirlik Büyükada turu bulmanız mümkündür. Sabahın oldukça erken saatlerinde yola çıkılan günübirlik Büyükada turları; öncelikle adaya varmak için vapur yolculuğuyla başlar. Günübirlik Büyükada turları için Kabataş ve Kadıköy iskelelerinden her sabah kalkan vapurlar bulabilirsiniz.

Genel olarak günübirlik Büyükada turu programları adada gezilmesi gereken en temel noktaları içerir. Bunlar ise daha çok Rum Yetimhanesi, Hristos Manastırı, Yücetepe ve Aya Yorgi Manastırı, Kent Müzesi gibi başlıca yapılardır. Elbette tüm gezi sırasında eşsiz bir manzara eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerin de Büyükada turu için değerini gözden kaçırmamak gerekir.

Dönüş yolunda ise Büyükada tur programına göre adanın, güzel bir manzaraya sahip favori restoranlarından birinde akşam yemeği yenir. Daha sonra da yeniden vapur yolculuğuyla Büyükada tur programı tamamlanır.

Tüm Hafta Sonunuzu Adalar Turu İçin Ayırabilirsiniz

Eğer hafta sonu Adalar turu için vakit ayırabiliyorsanız içerisinde Büyükada'nın da yer aldığı tüm Prens adalarını konaklama olanaklarıyla beraber gezebilirsiniz. Günübirlik Büyükada tur programlarının aksine Adalar turu ilk önce Kınalıada'dan başlar, sonrasında ise Heybeliada ile devam eder. Bu iki adayı gezdikten sonra Büyükada turu ile program sürer.

Hafta sonu Büyükada turları, ziyaretçilere verdiği dinlenme ve konaklama fırsatı ile çok daha zengin ve dolu dolu bir keşif imkanı tanır. İlk gün diğer adaları keşfettikten sonra Büyükada turu için daha kısa bir zaman ayırabilir, geceyi Büyükada'da geçirdikten sonra ikinci gün keşfinize devam edebilirsiniz.

Büyükada Fayton Turu ile Adanın Her Köşesine Ulaşın

Bildiğiniz gibi Büyükada ve diğer Prens adalarında elektrikli faytonlara geçilmesiyle birlikte tur acentalarının Büyükada fayton turu programları da ortadan kalkmış oldu. Buna karşılık endişelenmenize gerek olmadığını hemen söyleyelim, çünkü Büyükada fayton turu için belediyenin sağladığı araçları kullanabilirsiniz. Elektrikli faytonlar da tıpkı eskiden olduğu gibi Büyükada fayton turu kapsamında Çankaya Caddesi, Lunapark Meydanı, Hotel Calypso, Eski Çankaya Oteli, Fabiato Köşkü, Troçki evi gibi eşsiz mekanları görmenize imkan sağlamaktadır.

Büyükada Bisiklet Turu ile Keşfetmenizi Bekliyor

Eğer adayı tek başınıza adım adım keşfetmek istiyorsanız Büyükada bisiklet turu için son derece ideal bir mekandır. Ancak yine de ada yokuşlarının kondisyonunuz için biraz zorlayıcı olabileceğini belirtelim.

Bisikletle Büyükada turları için adanın her köşesinde bisiklet kiralayabileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Ayrıca kendi bisikletinizi de adaya getirebileceğinizi de belirtelim. Her ne kadar Büyükada bir bisiklet yoluna sahip olmasa da faytonların izlediği güzergahı takip ederek güzel bir Büyükada turu yapabilirsiniz.

Büyükada Turları ile Adanın Güzelliklerine Merhaba Deyin!

Eğer daha önce Büyükada'ya hiç gitmemişseniz Büyükada turları adayla tanışmanız için iyi birer fırsattır. Özellikle kısa bir tatil ya da bir günlük bir kaçamak yapıyorsanız Büyükada turları sayesinde görülmesi gereken en önemli noktaları kaçırmamayı garanti altına alabilirsiniz.

Yine de Büyükada'nın turlarla keşfedilemeyecek kadar çok sayıda güzelliğe sahip olduğunu unutmayın. Eğlenceli bir Büyükada turu sonrasında tek başınıza ya da sevdiklerinizle birlikte yapabileceğiniz ikinci bir ada gezisi gözden kaçırdığınız güzellikleri yakalamak için daha iyi bir fırsat olabilir.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98