Belge No: 7739 - Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Büyükada Piknik Alanları - Yemyeşil Piknik Alanları Huzur Vadediyor!

Kaçamak Bir Dinlenme Fırsatı: Büyükada'da Piknik

Mavi ile yeşilin birbirine karıştığı bir nokta olan Büyükada'da, gün boyunca doğal ve tarihi güzellikleri keşfettikten sonra dinlenme imkanınız da var. Yemyeşil ormanlarıyla öne çıkan adanın buna ek olarak ziyaretçilerine bir de tabiat parkı sunduğunu belirtelim. Bu anlamda Büyükada piknik alanları konusunda da misafirlerini asla hayal kırıklığına uğratmıyor.

Ancak hemen şikayet edilebilecek bir nokta olduğunu da belirtelim. Büyükada piknik alanları arasında favori olan Dilburnu piknik alanı bölgesinin ada iskelesine ve otellerin daha çok olduğu yerlere biraz uzak sayılabileceğini söyleyebiliriz. Gerçi bisiklet yolculuklarından hoşlanıyorsanız bu sizin için hiç sorun olmayacaktır. Ayrıca İstanbul Belediyesi'nin faytonların yerine hizmete aldığı elektrikli araçlar da ulaşım sorununuzu çözecektir.

Taptaze ada havasının yemyeşil ormanla birlikte sizleri kucaklayacağı Büyükada piknik yerleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı incelemeye devam edin.

Aşıklar Tepesi'nde Demli Bir Çay İçmek İstemez Misiniz?

Eğer biraz yokuş çıkmaktan bir şey olmaz diyorsanız Aşıklar Tepesi'ne çıkarak demli bir çay içebilirsiniz. Her ne kadar tam olarak piknik alanı diyemesek de Aşıklar Tepesi, Büyükada piknik alanları içerisinde sayılabilecek bir yer. Tıpkı Dilburnu'nda olduğu gibi burada da sizleri piknik masaları karşılayacak, ancak bunların bölgedeki çay bahçesine ait olduğunu söyleyelim.

Yanınızda yemek götürdüğünüz takdirde Aşıklar Tepesi, sizin için Dilburnu piknik alanından pek de farklı olmayacak. Üstelik Dilburnu'na kıyasla çok daha az insanın olduğunu görmek de sizi sevindirebilir.

Dilburnu Piknik Alanı: Hayatın Koşuşturmasından Uzaklaşın

Büyükada'da piknik yapılacak yerler denildiğinde akla gelen asıl mekan hiç kuşkusuz Dilburnu piknik alanı. 500 metrelik bir uzunluğa, 100 metrelik de bir genişliğe sahip olan ada ayrıca sahile son derece yakın olduğunuz için denize girmenize de olanak tanıyan koylar barındırıyor. Nitekim ada iskelesine ve oteller bölgesine biraz uzak olsa da Dilburnu piknik alanı Nizam ve Yörük Ali gibi koylara oldukça yakın bir konumda.

Büyükada mesire yeri olarak çok sayıda seçenek barındıran Dilburnu piknik alanı, ister arkadaşlarınızla isterseniz de ailenizle birlikte keyifli bir piknik yapmanıza olanak tanıyor. Çam ormanlarıyla çevrilmiş olan Dilburnu piknik alanı ayrıca içerisinde çocuk parkı, piknik masaları, oyun alanı, kafe ve restoran gibi seçenekler de yer alıyor.

Büyükada Dilburnu Giriş Ücreti

Dilburnu piknik alanı; Adalar Belediyesi'nin izni doğrultusunda özel bir firma tarafından işletiliyor. Dolayısıyla yılın yoğun zamanlarında bölgeye girişin ücretli olduğunu söyleyelim. Her ne kadar Büyükada Dilburnu giriş ücreti yılın her döneminde uygulansa da yoğunluğun olmadığı dönemlerde bölgeye gittiğinizde görevlilerle karşılaşmanız bile oldukça düşük ihtimaldir.

Ayrıca Büyükada piknik alanları açısından baktığımızda Dilburnu giriş ücretinin son derece küçük bir maliyete sahip olduğunu söylemek gerekir. Öğrenciler için 5, diğer ziyaretçiler için 10 TL olan Büyükada Dilburnu giriş ücreti, ayrıca Büyükada mesire yeri içerisinde kalan koyları da kapsar. Dolayısıyla koyda denize girmek ya da güneşlenmek için ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Büyükada'da Mangal Yeri Var Mı?

Büyükada mangal yeri olarak Dilburnu mesire yeri kullanılabilmektedir. Mangalınızı ve yiyeceklerinizi yanınızda getirerek deniz kenarındaki çam ağaçlarının içerisinde mangal yakabilir, aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte lezzetli bir yemeğin keyfini çıkarabilirsiniz. Mangal için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm malzemeleri Büyükada piknik alanları yakınlarındaki işletmelerden temin edebileceğinizi de hatırlatalım.

Asla Ayrılmak İstemeyeceksiniz: Dilburnu Piknik Alanı

Büyükada piknik alanları açısından irili ufaklı seçeneklere sahip olsa da adanın en popüler piknik alanı Dilburnu'dur. Bu nedenle eğer yer bulmak istiyorsanız bölgeye erken gitmenizi öneririz. Ayrıca yanınıza birkaç öğünlük yiyecek almanız da çok daha akıllıca olacaktır. Çünkü muhtemelen Dilburnu'nun eşsiz sakinliğinden hiçbir zaman ayrılmak istemeyeceksiniz. Ancak 08.30'da açılan tabiat parkının 22.30'da kapandığını belirtelim.

Büyükada piknik alanları yerine alternatifler bulmak için diğer Prens adalarına da göz atabilirsiniz. Özellikle Heybeliada; Değirmenburnu ve Çam Limanı gibi iki kusursuz piknik alanı barındırmaktadır.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98