Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Büyükada'da Ne Yapılır? - Spor ve Aktivite Olanakları

Eğlenceli Vakit Geçirmek İçin Büyükada'da Yapılacak Şeyler

Büyükada, İstanbul'a yakın olmasıyla şehrin koşuşturmasından yorulmuş pek çok insana kısa bir tatil için kaçabilecekleri eşsiz güzellikler sunmasının yanı sıra eğlenceli bir biçimde vakit geçirmeye olanak tanıyan pek çok aktiviteyi de içerisinde barındırıyor. Kısa bir deniz yolculuğunun akabinde ulaşacağınız Büyükada'da tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret etmenizin dışında yapabileceğiniz pek çok şey daha var.

Eğer Büyükada'da ne yapılır diye merak ediyor, ancak adayı uzun uzun dolaşarak kendinize yapılacaklar listesi çıkaracak vakti bir türlü bulamıyorsanız endişelenmeyin. Sizin için Büyükada yüzme olanaklarından fayton gezisine kadar pek çok aktiviteyi kapsayan eğlenceli bir liste hazırladık. İşte Büyükada'da yapılacaklar:

1. Bisiklet Kiralayabilirsiniz

Adalar ve Büyükada dendiğinde birçok kişinin aklına bisiklet yolculukları gelir. Nitekim adaya ayak bastığınız anda Büyükada bisiklet kiralama için size birçok seçenek sunacaktır. Son derece düşük bisiklet kiralama fiyatları ile adanın herhangi bir yerinden kiralayacağınız bir bisikleti, her noktayı karış karış gezmek için kullanabilirsiniz.

2. Yarı Hac Yolculuğuna Ne Dersiniz?

Aya Yorgi Kilisesi'ne çıkmanın yarı hac sayıldığını daha önce duymuş muydunuz? Ancak bunun için kiraladığınız bisikleti bir yerlere bırakmanız gerekebilir. Çünkü yalnızca yürüyerek Aya Yorgi'ye çıkanlar yarı haccı tamamlamış oluyor. Ayrıca kiliseyi ziyaretiniz sırasında bir de dilek tutmayı unutmayın. Gerçi eğer dileğiniz kabul olursa kiliseye zeytinyağı bağışlamanız gerektiğini de hatırlatalım. Dolayısıyla ne dileyeceğinizi iyi hesap etmeniz faydalı olabilir.

3. Artık Faytonlar Elektrikli!

Büyükada'da ne yapılır? Eğer geçmiş Büyükada yolculuklarınızda faytona binmekten uzak durmayı tercih ediyorsanız Büyükada fayton yolculuklarının değiştiğini hemen söyleyelim.. Büyükada elektrikli fayton seçeneğiyle adaya gelen misafirlere keyifli bir tur imkanı sunuyor. Oldukça düşük maliyetli Büyükada elektrikli fayton fiyatları ile adayı yorulmadan gezmek istemez misiniz?

4. İstanbul'un En Temiz Kıyılarında Yüzebilirsiniz

Büyükada'da ne yapılır sorusuna, özellikle yaz ya da bahar sezonunda ziyaret etmeyi planlıyorsanız verilecek ilk yanıtlardan biri yüzmedir. Büyükada yüzme yerleri açısından hem son derece eğlenceli plajlara hem de İstanbul'un en temiz kıyılarına sahiptir. Prenses Koyu, Naki Bey ve Aya Nikola plajlarından birinde İstanbul'un farklı bölgelerinde bulamayacağınız bir yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca plaj aktiviteleriyle Büyükada su sporları açısından da keyifli bir şekilde vakit geçirmenize olanak tanıyacaktır.

5. Piknik Yaparak Yorgunluğunuzu Atın

Büyükada'nın merkezinden biraz daha uzakta kalan Dilburnu, dinlenmeniz için en güzel mekanlardan biridir. Dolayısıyla Büyükada'da ne yapılır sorusuna yanıt verirken Dilburnu'nda yapılacak keyifli ve aynı zamanda lezzetli bir pikniği göz ardı etmemek gerekir. Aileniz ve çocuklarınızla birlikte Dilburnu'nda güzel vakit geçirebilir, mangalınızı yakabilir, kalabalık restoranlar yerine kendi lezzetli yemeklerinizi kendiniz yaptığınız havadar bir mesire alanını tercih edebilirsiniz.

Büyükada’da Hiçbir Zaman Canınız Sıkılmayacak

Eğlence ve dinlenme fırsatlarını tarihi ve doğal güzelliklerle bir araya getiren Büyükada, unutulmaz bir tatil için tercih edebileceğiniz en kestirme rotalardan biridir. Özellikle İstanbul'da yaşayanlar için hemen yanı başlarında küçük bir cennetin var olması mucize kabul edilebilir.

Eğer gündelik hayatın koşuşturmasından ve iş hayatının yoğunluğundan yorulduysanız aradığınız huzuru, dinlenme ve eğlenme fırsatını Büyükada’da bulabilirsiniz. Ada kültürüne özgü farklı aktivitelerle stres atarak kendi hayatınıza dönmek için gerekli enerjiyi yeniden toplayabilir, sevdiklerinizle unutulmaz anlar paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98