Belge No: 7739 - Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Büyükada Festival ve Kültür Sanat Etkinlikleri - Vaktinizi Dolu Dolu Geçirin!

Eğlenin, Büyülenin ve Öğrenin - Büyükada Etkinlik Seçenekleri

Gezilmeye ve görülmeye değer mekanlarının yanı sıra Büyükada etkinlik imkanlarıyla da bolca seçeneğe sahiptir. Her ne kadar adada düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliklerin sayısı çok fazla olmasa da her yaz, tatilcilerin de gelmeye başlamasıyla birlikte Büyükada festival ve etkinliklerin merkezi haline gelmektedir.

Büyükada tatiliniz sırasında hem eğlenmek hem de sanattan uzak kalmamak için farklı etkinlikler arıyorsanız yazımızı incelemenizi öneririz. Böylelikle tatil planlarınızı Büyükada festival ve kültür sanat etkinlikleriyle paralel bir şekilde planlayabilirsiniz.

Rakı Balık Festivali - Büyükada Festivalleri Eğlence ve Balığa Doyun!

Büyükada festival ve etkinlerinden söz açılınca rakı-balık ikilisinin gündeme gelmeyeceğini düşünmek haksızlık olurdu. Son derece keyifli bir vakit geçirme fırsatı vadeden Büyükada rakı balık festivali, ayrıca hem Türkiye hem de Yunanistan'dan gelen ünlü sanatçıların katılımıyla daha da renkleniyor. Ancak belirtmek gerekiyor ki rakı balık festivali için belirli bir lokasyon yok. Rakı balık festivali her yıl Büyükada'nın farklı bir koyunda gerçekleştiriliyor.

Adalar Sokak Festivali

2015 yılından beri düzenlenen Adalar Sokak Festivali, başta Büyükada olmak üzere Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada gibi diğer prens adalarını da kapsıyor. Tıpkı rakı balık festivali için olduğu gibi Adalar Sokak Festivali için de ünlü sanatçılar adaya gelerek festivalin eğlence dozunu artırıyor. Açık hava konserlerinden kapalı mekanlarda sahnelenen oyunlara, çocuk atölyelerinden sergilere kadar geniş bir kapsamı olan Adalar Sokak Festivali, Büyükada festival ve etkinlikleri içerisinde ayrıcalıklı bir yere sahip.

Adalar Yaz Kültür Sanat Festivali - Bitmeyen Büyükada Festivali

Büyükada kültür ve sanat etkinlikleri arasında unutulmaması gereken Adalar Yaz Kültür Sanat Festivali, iki aylık süresiyle kaliteli ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek için ideal bir ortam yaratıyor. Adalar Yaz Kültür Sanat Festivali boyunca Büyükada sanat ve kültür alanında konserlerden söyleşilere, imza günlerinden sergilere kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Prens Adaları Yüzme Şampiyonası

Uluslararası bir organizasyon olan Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 1984 yılından bugüne değin Kınalıada'dan başlayarak diğer prens adaları güzergahında gerçekleştirilmeye devam ediyor. Eğer yüzme sporuna meraklıysanız Büyükada etkinlik listenize Prens Adaları Yüzme Şampiyonası'na izleyici olarak katılmayı ekleyebilirsiniz.

Açık Havada Sinema - Pandemi Dönemi Büyükada Etkinlikleri

Büyükada kültür sanat etkinlikleri arasına pandemi süreciyle birlikte giren açık havada sinema gösterimleri 2021 yazı itibariyle sürmeye devam ediyor. Türk sinemasının klasiklerinin yeniden perdeye taşındığı film seanslarına kimi zaman Cahit Berkay ve Taner Öngür gibi isimler de katılarak konserleriyle geceyi daha özel bir hale getiriyor. Ancak hemen söyleyelim, pandemi sürecinin ardından açık havada sinema etkinliklerinin devam edeceğine dair kesin bir bilgi yok.

Büyükada Yaz Konserleri

Her ne kadar sabit bir tarihi olmasa da Büyükada festival ve kültür sanat etkinlikleri arasında yaz konserlerini de saymak gerekiyor. Çoğu zaman adanın geleneksel müzik ezgileriyle daha uyumlu sanatçıların sahne aldığı konserler, Büyükada'da tatil yapmayı planlıyorsanız planlarınız arasına sıkıştırmayı düşünebileceğiniz etkinliklerin başında geliyor.

Büyükada festival ve kültür sanat etkinlikleri açısından geleneksel etkinliklere ev sahipliği yapmasının yanı sıra her yaz farklı etkinliklerle de ziyaretçilerinin tatiline renk katacak programlara sahne olmaktadır. Bu nedenle güncel Büyükada etkinlik ve festivalleri hakkında bilgi sahibi olmak için tatile gitmeden önce ufak çaplı bir internet araştırması yapmanızı öneririz.

Tatil planınıza farklı etkinlikler ve aktiviteler ekleyerek vaktinizi daha değerli kullanmak istiyorsanız Büyükada en iyi tercihlerden biri olabilir. Özellikle yaz mevsiminde birçok etkinlik ve festivale sahne olan sizlere eğlenceye doyma şansı veriyor.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98