Belge No: 7739 - Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Shop Karadeniz Turları Kültür Turları

Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu 4 Gece 5 Gün

1/11
Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu 4 Gece 5 Gün
Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu 4 Gece 5 Gün

Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu 4 Gece 5 Gün

%25

Erken Rezervasyon Fırsatını Kaçırmayın!

19.932,00 TL
14.950,00 TL 'den başlayan fiyatlarla

İndirimli fiyatın bitmesine kalan süre:

Doğu Karadeniz'i Karış Karış Keşfetme Fırsatı!

Mavi ve yeşilin birbirleriyle buluştuğu Doğu Karadeniz'i keşfetmek için işte fırsat! Karadeniz turu fırsatlarımızdan yararlanarak Tatil Home ayrıcalığıyla büyüleyici bir dünyaya adım atın...

 

Tur Tipi: Konaklamalı
Tur Süresi: 4 Gece 5 Gün

Uçaklı

Uzman Rehberlerle

Erken Rezervasyon

İptal İade

Tur Fiyatı Hesaplama

Tur Tarihi
Oda Sayısı
1. Oda Bilgileri
Yetişkin Sayısı
Çocuk Sayısı
Otel Adı:
Tur Tarihi:
Tur Süresi: 4 Gece 5 Gün
Yetişkin Sayısı:
Çocuk Sayısı:
1999.93,00 TL

1.GÜN ORDU-BOZTEPE- GİRESUN-TRABZON-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-ZİGANA

Değerli Misafirlerimiz; 

03:45 İncirli E5 Metrobüs Durağı (Dilek Pastanesi önü),

04.00 Mecidiyeköy Mado önü,

04:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanı,

04:30'de Kartal Köprüsü 'nden

Sizleri alarak uçağımıza yetişmek için Havalimanına geçiyoruz. Kendi imkanları ile havaalanına gelecek olan yolcularımızla da en geç 05.45'te Sabiha Gökçen havalimanında buluşarak check in işlemlerimizi yapıyoruz ve PEGASUS havayollarının 06.15’te Kalkan uçağımızla birlikte yola çıkıyor, unutulmaz bir Karadeniz turu için Ordu'ya inmeyi heyecanla bekliyoruz. Havaalanında bizi bekleyen aracımıza binerek ardından Boztepe gezimiz için Ordu merkezine doğru yolcuğumuza devam ediyoruz. 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkmak için Boztepe Teleferik Parka varıyoruz, 

Teleferik (Ekstra) ile Boztepe’ye yükselirken fotoğraf makinelerimizi hazırlayalım. Zirveye ulaştığımızda şehrin muhteşem manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz, Dileyenler serbest zaman içerisinde Boztepe’deki restoranlarda kahvaltı yapabilirler. Kahve molamızın ardından Giresun Kalesi’ni Panoramik görerek Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Trabzon merkezde Soğuksu mevkiinde yer alan Konstantin Kabayanidis’in kendisi için yaptırdığı ama daha sonra Atatürk’e hediye edilmiş olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Bu görkemli köşkü gezdikten sonra Bizans hanedanı Komnenosların Trabzon’da inşa ettikleri Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Trabzon’un ünlü gümüş işçiliği olan Kazaziye ve diğer gümüş ürünlerini bulabileceğimiz bir alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında ilk konaklamamızı yapacağımız otelimizin de bulunduğu Maçka’ya doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama: Maçka Mela Otel veya Zigana Otelleri

Kahvaltı: Serbest Olarak Ordu’da Alınacaktır (ekstra)

Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği restoranlarda alınacaktır (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe şeklinde alınacak olup Tur ücretine dahildir

2.GÜN ZİGANA- ALTINDERE MİLLİ PARKI-SÜMELA MANASTIRI-SÜRMENE ÇAY FABRİKASI

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Zigana dağında bulunan tesislerde Meşhur Hamsi köy sütlacının tadına bakma fırsatı buluyoruz. Zigana’dan Maçka’ya doğru inerek Altındere Milli parkına ulaşıyoruz. Burada Karadağ’ın üzerinde 1150 m. Rakımda kurulmuş bir Rum Ortodoks manastır ve kilise yapısı olan Sümela Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Trabzon üzerinden Sürmene’ye ulaşıyoruz, burada önce Meşhur Sürmene bıçaklarını görüp alabileceğimiz bir bıçak mağazasına uğruyoruz, daha sonra Karadeniz denince ilk akla gelen şeylerden biri olan Çay’ın işlendiği bir fabrikayı ziyaret ediyoruz, burada çayın ilk hasatından soframıza gelişine kadar olan süreci ile ilgili bilgiler alıp çaylarımızı yudumluyoruz otelimize doğru hareket ediyoruz.

Akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle (Ekstra 550tl) Batum Gece turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz.

Hopa üzerinden Batum’a geçmek üzere Türkiye ile Gürcistan arasında sınır olan Sarp sınır kapısına geçerek gümrük işlemlerimizi yapıyoruz işlemlerimizin ardından karşı tarafta bizi bekleyen aracımızla buluşuyor ve (ekstra)Batum gezimize başlıyoruz. İlk olarak küçük bir sahil kasabasında bulunan Gonio Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, dillere destan olan Ters Ev için küçük bir fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Avrupa Meydanı'nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi'ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Tiyatro Meydanı’nda, altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binası'nı, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesi'ni görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş ve Casino da vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımıza geçiyoruz ve Türkiye'ye geri dönüş işlemleri için Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz, giriş işlemlerini hallettikten sonra dileyen misafirlerimiz free shoplarda alışveriş yapabilir. Alışveriş sonrasında Türkiye'de bulunan aracımıza geçiyoruz 

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Batum'a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan Yeni Kimlik ve Pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (eski kimlik, ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER ’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.

DİKKAT: T.C. NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. RESMİ OLARAK 01.09.2019 TARİHİ İTİBARİ İLE ESKİ NÜFUS CÜZDANLARI İLE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ SAĞLANAMAYACATIR.NÜFUS CÜZDANI DIŞINDA YANLIZCA PASAPORT İLE GEÇİŞ YAPILABİLMEKTEDİR, EHLİYET VB. BELGELER İLE GEÇİŞ MÜMKÜN DEĞİLDİR. BU KONUDA SORUMLULUK MİSAFİRLERİN KENDİSİNE AİTTİR.

 

Konaklama: Arhavi Resort otel, Zarha Mountain Otel, Ardeşen Green Suada Otel vb.

Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde alınacak olup Tur ücretine dahildir

Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği restoranlarda alınacaktır (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe şeklinde alınacak olup Tur ücretine dahildir

3.GÜN BORÇKA KARAGÖL-MENÇUNA ŞELALESİ

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Hopa üzerinden Artvin Borçka’ya doğru hareket ediyoruz. Borçka’da bizi bekleyen minibüslerimize binerek 27 km mesafedeki (Ekstra 500 tl) Karagöl Tabiat parkına ulaşıyoruz. Bu doğa harikası manzarada kahvelerimizi yudumladıktan sonra, dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler veya Gölde sandal sefası yapabilirler. Tekrar minibüslerimize binerek Borçka’ya ulaşıyoruz tekrar otobüsümüze binerek öğle yemeğimizi almak üzere Arhavi’ye dönüyoruz, Yemekten sonra Dileyen misafirlerimiz (Ekstra 300tl) Mençuna Şelalesi turumuza katılabilirler (Katılımcı sayısının minimum 10 kişi olması gerekir). Arhavi’den bineceğimiz minibüsümüz Çiftekemer Köprüsü’nden geçerek Küçükköy’e ulaşacaktır. Küçükköy’de minibüslerimizden inerek asma köprüden karşıya geçip çok keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzda Botanik Parkı andıran ağaçların arasından geçeceğiz. Yine aynı rota üzerinde çay bahçelerinin arasından geçecek ve isterseniz çay kesimi etkinliğimize katılabilirsiniz. Lazca anlamı “Ulaşılamaz” olan Mençuna’ya vardığımızda göreceğimiz manzara ise tek kelimeyle harika olacak. Bu muhteşem turun ardından Arhavi’ye geri dönerek grubumuzla ve otobüsümüzle buluşuyoruz. 

Konaklama: Arhavi Resort otel, Zarha Mountain Otel, Ardeşen Green Suada Otel vb.

Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde alınacak olup Tur ücretine dahildir

Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği restoranlarda alınacaktır (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe şeklinde alınacak olup Tur ücretine dahildir

4.GÜN RİZE-FIRTINA VADİSİ-ZİL KALE-RAFTİNG-AYDER-YAYLASI 

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Fırtına vadisi ve Çamlıhemşin üzerinden Kaçkar dağları milli parkı içerisinde bulunan kaplıcaları ile ünlü olan Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Ayder’de Gelin tülü Şelalesini gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanın ardından, otobüsümüze binip fırtına vadisinde bulunan tesisimize ulaşıyoruz. Burada öğle yemeklerimizi alıp fırtına deresine özgü alabalık yeme şansını buluyoruz. Dileyen misafirlerimiz tesisimizde son dönemlerde çok popüler olan Zipline ve yaklaşık 1,5 saat süren Fırtına deresinde rafting etkinliklerine katılabilirler. (Ekstra 500 tl).Dileyen misafirlerimizle de bir diğer alternatif programımız olan Zil kale gezimizi yapıyoruz. Burada sevdaluk dizisi ile ünlenen ve Çat vadisinde bulunan Şenyuva köyünü, Çinçiva köprüsünü, Zilkale’yi görüyoruz. (Ekstra 350 tl). Fırtına ve Çat vadilerindeki tüm programlarımızı yaptıktan sonra Ardeşen’de bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz.

Konaklama: Arhavi Resort otel, Ardeşen Green Suada Otel vb.

Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde alınacak olup Tur ücretine dahildir

Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği restoranlarda alınacaktır (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe şeklinde alınacak olup Tur ücretine dahildir

5.GÜN UZUNGÖL-LUSTRA VE KARASTER YAYLALARI-TRABZON

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, ilk olarak ünlü Rize bezlerinin üretildiği ve satışının yapıldığı bir tekstil mağazasını ziyaret ediyoruz, burada Rize bezi ile ilgili bilgiler alıp alışverişlerimizi yaptıktan sonra Of, Çaykara üzerinden Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en ünlü ve en turistik bölgesi olan Uzun Göl’de vereceğimiz serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimizle Lustra ve Karaster Yayla ziyaretlerimizi yapıyoruz. (Ekstra 450 tl) Lustra ve Karaster yaylalarının çok sisli olması durumunda alternatif olarak Demirkapı yaylası gezisi yapılacaktır. Uzungöl Ziyaretimizin ardından Karadeniz’e özgü yöresel ürünleri bulabileceğimiz (bal, peynir, mısır unu ...vb) bir mağazayı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Akşam PEGASUS Havayolları 21.10 Trabzon-İstanbul Sabiha Gökçen uçağına binmek üzere havalimanına hareket ediyoruz.

Bir başka Tatil Home organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Konaklama: Dönüş günü olduğundan bu akşam konaklamamız yoktur

Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde alınacak olup Tur ücretine dahildir

Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği restoranlarda alınacaktır (ekstra)

Not: Tüm Ekstra Programlarda Yeterli Kişi Sayısına Ulaşma Zorunluluğu vardır, Yeterli Sayı Oluşmadığı takdirde Programlar Yapılamayacaktır.

Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu programında ücrete dahil olan hizmetler:

 • Otellerde 4 Gece  Konaklama
 • Uçak Biletleri Gidiş Dönüş
 • Havaalanı transferleri
 • Tatilhome Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Tatil Home Güvencesi          
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ek Hizmet Bedelleri

Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu programında ücrete dahil olmayan hizmetler:

 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Son gün Akşam yemeği
 • Yurt dışı çıkış harcı (Batum turuna katılanlar için)

Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu İptal İade

Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu çıkış gününden 14 Gün öncesine kadar rezervasyon iptal taleplerinizde koşulsuz ve kesintisiz %100 iade garantisi sunuyoruz.

Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu için minimum katılımcı sayısı 14 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında önceden haber vermek kaydı ile Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu iptal edilir. Rezervasyon sırasında koltuk sözü veya numarası verilmez. Rezervasyon sırasına göre en son gün belirlenir. Program zamanlamasında hava ve yol durumu gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Ayrıca kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Home kesinlikle sorumlu değildir

Bilgilendirme: 

 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır. 
 •  Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez.
 •  Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir 
 • Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 3 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir. 
 •  Acente rehberi içerik aynı kalmak şartı ile gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergâhında ve saatlerinde değişiklik yapabilir 
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilhome turizm sorumluluğu yoktur.
 • Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Tatilhome Turizm 1 (Bir) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

  

 • Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
 • OTOBÜSLER: (29- 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

*MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

*NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

*MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

 

 • MIDIBUSLER: (17- 28 Kişi Sayılarında Kullanılır)

*ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

 • MINIBUSLER: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

*VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

*VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

"Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu 4 Gece 5 Gün" Yorumları

Bu ürün için yapılmış görüntülenecek bir yorum bulunamadı.

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98