Belge No: 7739 - Türkiye'nin Tatil Merkezi Binlerce Yurt İçi ve Yurt Dışı Tatil Rotası Seni Bekliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Rezervasyon Rezervasyonları Gör

Rezervasyon yapmaya hazır bir otel veya tur bilgisi bulunmamaktadır.

Otobüslü Büyük Balkan Turu 8 Gece 9 Gün

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların Buluşma Noktasına Gidiyoruz!

Türk kültürüyle harmanlanan Balkan topraklarına eğlenceli bir yolculuğa ne dersiniz? Unutamayacağınız 9 günlük bir gezi sizi bekliyor…

Yunanistan’dan Makedonya’ya, Kosova’dan Arnavutluk’a, Karadağ’dan Hırvatistan ve Bosna Hersek’e, Sırbistan’dan Bulgaristan’a kadar karış karış Balkanları gezmeye hazır olun! Osmanlının miras bıraktığı camileri, köprüleri ve sarayları yakından görecek, Balkanların eşsiz güzellikteki coğrafyasını keşfedecek, lezzetli yemeklerin tadına bakacak, eğlenceli akşamlar geçireceksiniz.

Büyük Balkan Turu programımıza katılmak için erken rezervasyon fırsatlarımızdan yararlanın, Balkanların birbirinden güzel ülkelerini keşfetmek için Tatil Home ile yola çıkın…

Bu program yeni kültürler ve yerler keşfetmekten hoşlanan, seyahat etmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı isteyen tatil tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

balkan turu 8 gece 9 gün

Büyük Balkan Turu 8 Gece 9 Gün Fotoğraflarımızı ve Videolarımızı Instagram Hesabımızdan Görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Rezervasyonda %50 İndirim
Hareket Yeri
İstanbul
Süre
8 Gece 9 Gün
Kişi Sayısı
45

8 Gece 9 Gün Büyük Balkan Turu Programı

Balkanların eşsiz güzelliklerine ve doğasına tanıklık etmek, deneyimli rehberlerden bölgenin tarihi ve doğal mirasları hakkında bilgi almak ve Balkanların gizemli dünyasını daha yakından tanımak istiyorsanız Balkan turu fırsatlarımızı kaçırmayın. Balkan turu programımızın detaylarını inceleyerek tatil planınızı vakit kaybetmeden yapın!

Balkanları keşfetmek üzere yolculuğumuza İstanbul’dan başlıyor, keyifli bir tura hazırlanıyoruz.

Akşam ilk kalkış noktamız olan Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 21.00’de ardından Mecidiyeköy Finansbank önünden (eski Ali Sami Yen Stadyumu karşısı) 21.30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından 22.00’de siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Selim paşa, Silivri ve Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

Balkan turu programımızın 2.gününde sabah Kavala’da serbest olarak alınan kahvaltının ardından meşhur Kavala kurabiyelerinin de tadına bakıp Yunanistan Makedonya sınırına doğru yolumuza devam ediyoruz.

Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün liseyi okuduğu okul olan askeri idadinin de bulunduğu Bitola (Manastır) şehrine varıyoruz. Burada yapacağımız tur sırasında bugün içerisinde Atatürk Anı Odası bulunan aynı zamanda şehrin arkeoloji müzesine de ev sahipliği yapan Askeri İdadi, Şirok Sokak, Yeni Camii, Eleni Karite’nin balkonu göreceklerimizin sadece bir kısmı. Buradaki turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda Şirok Sokak’ta bulunan restoranlarda öğle yemeğinizi alabilirsiniz. Rehberimizin vereceği buluşma saatinde hareketle Ohrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Ohrid’e varışımızla beraber yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ohrid gölü kıyısına kurulmuş olan incisi ile meşhur kendi de inci gibi olan bu güzel şehirde yapacağımız tur sırasında Ohrid evleri, Ayasofya kilisesi, Damat Ali Paşa camii, Halveti Tekkesi ve Camii, Türk mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Ohrid’i yürüyerek gezdikten sonra bir de göl üzerinde keyif yapmadan olmaz. Turumuza dahil olan tekne turumuz için iskelede bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Ohrid Gölü’nün keyfini çıkarıp turumuzu tamamladıktan sonra alışverişleriniz ve keyif yapabilmeniz için serbest zaman. Türk mahallesinde bir bardak Türk çayı veya Türk kahvesi içmenizi tavsiye ederiz.

Turumuzun ardından belirtilen yer ve saatte buluşma ile otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır. Çorba, kahvaltı tabağı, börek, demleme çay alternatifleri değerlendirilebilir (Tur ücretine dahil değildir).

Öğle Yemeği: Bitola (Manastır) şehrinde serbest zamanda alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Rota: İstanbul-Kavala (444 km), Kavala - Manastır (370 km), Manastır – Ohrid (70 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 890 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:30

Balkan turu tüm hızıyla devam ediyor! Sırada Ohrid, Kalkandelen ve Üsküp gezimiz var.

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Güzergâh üzerinde Straza’da vereceğimiz kısa ve lezzetli bir molanın ardından hareketle Makedonya’nın önemli şehirlerinden biri olan ve tamamı ile Arnavut nüfusa sahip olan Kalkandelen’e gidiyoruz. Varışımızın ardından belki de görebileceğiniz en renkli görsele sahip Alaca Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında camii avlusunda bulunan şadırvandan buz gibi dağ suyunu da içip Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından doğu ile batıyı kucaklayan bu şehrin sokaklarını keşfetmeye çıkıyoruz. Osmanlı tarihinde başkent dışına yapılmış en büyük çarşının günümüze ulaşmış kısmında dolaşırken Kapan Han, Sulu Han, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Sultan Murat Camii, Saat Kulesi, Taş Köprü, Üsküp Kalesi, 2019 kültür başkentliği kapsamında yapılmış olan heykel grupları, Makedon Meydanı, Vardar Nehri, Büyük İskender heykeli bu muazzam şehirde göreceklerimizin sadece bir kısmı. Şanslıysanız ve o gün sabah erkenden tükenmediyse meşhur acıbademden yemeli mevsimi ise mutlaka soğuk bir boravitsa içmeli ve kikirikinin tadına bakmalısınız. Turumuzun ardından otelimize transfer gerçekleştiriyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli, limitli içecekli müzikli ve eğlenceli Makedon Gecesi turumuza katılabilirler (35 Euro).

Rumeli, Balkan ve Makedon ezgileri ile hem yemeklerin keyfini çıkarıp hem de doyasıya eğlendikten sonra otelimize geçerek dinleniyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Öğle Yemeği: Bitola (Manastır) şehrinde serbest zamanda alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Serbest (Tur ücretine dahil değildir.) Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Rumeli Gecesi Turuna katılabilirler. Rumeli Gecesi Turu kişi başı 35 euro. ( Zengin fix menü ve 2 içki dahildir, menü meze ve et – tavuk ağırlıklıdır. Vejetaryen misafirlerimiz için alternatifler mevcuttur.)

Rota: Ohrid – Üsküp (170 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 200 km

Otele Giriş Saati:Tahmini: 18:00

4.gün Büyük Balkan Turu programında; Matka Kanyonu, Prizren, Priştina ve İşkodra var.

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak rehberimiz bizleri doğa içerisinde keyifli bir yürüyüş yapmak ve oksijen depolamak için Matka Kanyonu’na götürüyor. Burada yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından hareketle Makedonya Kosova sınırına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından dünyanın en yeni ikinci Avrupa’nın en yeni devleti Kosova’ya varıyoruz. İlk olarak Osmanlı’dan birçok iz taşıyan kendinizi bir Anadolu kasabasında gibi hissedeceğiniz Prizren’e varıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Sinan Paşa Camii, Arasta Camii minaresi, Osmanlı Hamamı, Taş Köprü, Türk Konsolosluğu ve Kale göreceklerimizden sadece bazıları. Burada vereceğimiz serbest zamanda bölgenin leziz yemeklerinden tatmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Prizren turumuzu tamamladıktan sonra, Osmanlı tarihinin önemli padişahlarından Murat Hüdavendigar’ın zamanında otağının kurulu olduğu ve savaş sonrasında hayatını kaybettikten sonra organlarının tahnit edilip gömüldüğü ve sonrasında bu noktaya yapılan türbeyi ziyaret etmeye gidiyoruz.

Türbe ziyaretimizin ardından başkent Priştina’da yapacağımız panoramik turun ardından Kosova’daki ziyaretlerimizi tamamlıyor ve konaklamak üzere Arnavutluk’un İşkodra şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla beraber akşam yemeğini otelimizde yiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Öğle Yemeği: Piriştine Çarşısında serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Rota:Üsküp – Piriştine (95 km), Piriştine – Prizren ( 86 km), Prizren – İşkodra (187 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 390 km

Otele Giriş Saati:Tahmini: 19:30

Balkanlar bizi şaşırtmaya devam ediyor! İşkodra – Budva – Kotor – Dubrovnik – Medjugorje rotamızda yeni keşifler yapıyoruz.

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Arnavutluk Karadağ sınırında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Podgarica, Sutomore, Petrovac üzerinden devam ederek Singapurlu bir multi milyarder tarafından satın alınan Sv. Stefan adasını gören bir noktada siz değerli misafirlerimize kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Fotoğraf molasının ardından sahilleri ile meşhur Budva şehrini panoramik olarak aracımızdan görerek ilerliyoruz. Deniz tatili için yurtdışında ki ideal merkezlerden biri olan Budva’nın hemen ardından ortaçağın günümüze ulaşmış önemli yerlerinden biri olan Kotor’a varıyoruz. Karadağ’ın turistik merkezlerinden biri olan körfezin derinliklerinde ve dağın yamacında yüzyıllara meydan okumuş Kotor şehrini gördüğünüzde sizlerin de hem aklı hem yüreği burada kalacak. Varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız şehir turu sırasında Kotor için çok önemli olan ailelerin malikaneleri, Aziz Tripun Kilisesi, Ortodoks kilisesi, meydanlar ve güzel hikayeleri görüp duyacaklarımızdan sadece bazıları. Bu şehirde vereceğimiz serbest zamanda mevsim ve hava uygun ise merdivenlerden surların en tepesindeki şapele çıkabilir ve buradan muhteşem manzara fotoğrafları çekebilir, şehrin dar sokaklarında bulunan kokuları takip ederek farklı ve muhteşem yemekler tadabilir, meydanlardan birinde içeceğinizi yudumlayabilir, şehrin en enteresan müzelerinden biri olan Kedi müzesini ziyaret edebilirsiniz. Bu şehirde rehberinize o muhteşem pastanın nerede olduğunu sormayı unutmayın tüm tatlı sevenlere tavsiyemizdir. Serbest zamanın ardından Kotor’dan ayrılarak önce Karadağ’dan Hırvatistan’a geçerek son yılların en popüler tatil merkezlerinden biri olan, ve popüler dizilerden Game Of Thrones’un çekim seti olarak da kullanılmış, tarihsel olarak baktığımızda Osmanlı İmparatorluğu ile ilişkileri açsından da çok önemli bir yerleşim olan Dubrovnik’e varıyoruz. Kale içinde yapacağımız yürüyüş turu sırasında Pile kapısı, Ploce kapı, Onorphius çeşmesi, dünyanın ilk eczanesi, Fransiskan manastırı, Orlando heykeli, Sponza sarayı, Rektör sarayı göreceklerimizden bazılarıdır. Bu ortaçağ kokan şehirde yapacağımız keyifli turun ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin ara sokaklarını keşfedebilir, mağazalarda alışveriş yapabilir, deniz ürünlerinin tadına bakabilir, denizi veya ortaçağ sokaklarını seyrederek keyifli bir kahve içebilirsiniz.

Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saatte ve yerde buluşarak Dubrovnik’ten ayrılıp önce Bosna Hersek’e geçiyoruz ve ardından otelimizde akşam yemeği yiyoruz.(Bölge yoğunluğuna bağlı olarak konaklama Medjugorje veya Trebinje bölgesinde yapılacaktır.)

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Öğle Yemeği:Kotor’da serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Otelde açıkbüfe veya set menü şeklinde alınacaktır.(Tur ücretine dahildir.)

Rota:İşkodra – Kotor (110 km), Kotor – Dubrovnik ( 93 km), Dubrovnik – Trebinje (35 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 260 km

Otele Giriş Saati:Tahmini: 20:30

Büyük Balkan turu tüm hızıyla devam ederken Medjugorje – Kravica – Pocitelj – Mostar – Saraybosna rotamızda ilerliyoruz.

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. İlk olarak bir doğa harikası olan tur programımıza dahil Kravica şelalelerine gidiyoruz. Buradaki serbest zamanın ardından Osmanlı’dan günümüze kalmış olan bir karargah köyü olan Pocitelj’e ulaşıyoruz. Burada Osmanlı evleri, hamamı, camiyi ve eski Arnavut kaldırımı sokakları görüp Türk çaylarımızı ve Boşnak kahvelerimizi yudumladıktan sonra köyden ayrılıyoruz. Sıradaki durağımız bölgenin en önemli şehirlerinden biri olan, yakın tarihimizde gerçekleşen Bosna Savaşı sırasında Hırvat topçularının atışları ile yıkılmış sonrasında Türkiye Cumhuriyeti’nin de katkıları ile tekrar inşa edilmiş ve UNESCO dünya mirasları listesinde adı bulunan köprüsü ile meşhur, Osmanlı’dan kalma dar ve otantik sokaklarında sizleri bambaşka bir aleme götürecek olan Mostar’a geçiyoruz. Buradaki turumuz sırasında Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, Katolik katedrali, Türk konsolosluğu ve şehitlik göreceklerimizden bazılarıdır. Şanslı bir günümüzde isek köprüden şov amaçlı atlayan ama hikayesi eskilere dayanan gençleri de görebiliriz. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sırasında Mostar’a özgü hediyelik eşyalardan alabilir, güzel bir yemek molası verebilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saatte ve yerde aracımız ile buluşup Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla beraber yürüyerek şehrin merkezini keşfetmeye başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız turda şehrin simgesi olan sebil, Gazi Hüsrev Bey medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, bedesten, saat kulesi, Baş Çarşı’nın birbirinden çeşitli dükkânları, İsa’nın Kalbi Kilisesi, sönmeyen ateş, Latin köprüsü, Fatih Camii göreceklerimizden sadece bazıları. Yürüyüş turumuzun ardından Bosna’ya özgü kafelerde Boşnak kahvesi içebilir, muhteşem Boşnak böreği ile kendinizden geçebilir veya şehrin Avrupai ve Osmanlı döneminden kalma sokaklarında kaybolarak şehri keşfedebilirsiniz.

Turumuzun ardından şehir merkezinde akşam yemeği için Bosna’nın meşhur köftesi cevapi yiyoruz. Yemeğin ardından aracımızla otelimize geçerek dinleniyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Öğle Yemeği:Mostar’da serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Saraybosna Başçarşı’da meşhur Boşnak köftesi yiyeceğiz. 8’li Boşnak köftesi, salata, içecek (Tur ücretine dahildir.)

Rota:Trebinje – Mostar (116 km), Mostar – Saraybosna ( 130 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 290 km

Otele Giriş Saati:Tahmini: 20:30

Saraybosna ve Belgrad’ın büyüleyici tarihine ve doğasına tanıklık edeceğimiz Balkan gezisi sürüyor…

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Bosna Hersek’in yaylaları, köyleri içerisinden devam eden keyifli bir yolculukla adına kitaplardan da aşina olduğumuz Drina Nehri üzerinde bulunan sınır kapısından geçerek programımızda bulunan bir diğer ülkeye de giriş yapmış oluyoruz. Bosna Hersek’in kıvrımlı yollarından sonra gördüklerimizin tam zıttı geniş ovaları, köyleri ve muazzam manzaralar seyrederek Belgrad’a ulaşıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında Knez Mihajlova caddesi, Kale Megdan, Fransa’ya saygı anıtı, İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, panorama noktası, Viktor heykeli, Zindan kapı, Leopoldov kapı, saat kulesi ve surlar göreceklerimizden sadece bazıları. Yürüyüş turumuzun ardından Belgrad’ın hareketli sokaklarında dolaşabilir, rehberinizin önereceği dondurmacıda değişik dondurma lezzetlerinin tadına bakabilir veya çevreyi ve şehri seyrederek keyifli birer kahve içebilirsiniz. Turumuzun ardından aracımızla otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Öğle Yemeği:Zvornik şehri Luna Hotel&Restaurant’ta isteğe bağlı kuzu tandır, balık, köfte, çorba seçeneklerinden alabiliriz. (Tur ücretine dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Rota:Saraybosna – Belgrad ( 294 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 320 km

Otele Giriş Saati:Tahmini: 20:30

Belgrad ve Sofya’da devam eden Balkan keşfimize yeni duraklar ekleyerek devam ediyoruz…

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varışımızla beraber panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında Balkanların ikinci en büyük Ortodoks kilisesi olan Aleksander Nevski, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Banyabaşı Camii göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Panoramik turun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımızda buluşarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli, limitli içecekli müzikli ve eğlenceli Bulgar Gecesi turumuza katılabilirler (45 Euro). Bulgar ezgileri ile hem yemeklerin keyfini çıkarıp hem de doyasıya eğlendikten sonra otelimize transfer ve geceleme.

Sabah Kahvaltısı: : Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Öğle Yemeği:Sofya’ya gelmeden önce yol üzeri İstanbul ya da İzmir Restoran’da alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Serbest (Tur ücretine dahil değildir.) Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Bulgar Gecesi Turuna katılabilirler. Bulgar Gecesi Turu kişi başı 45 euro. (Zengin fix menü ve 2 içki dahildir, menü meze ve et – tavuk ağırlıklıdır. Vejeteryan misafirlerimiz için alternatifler mevcuttur.)

Rota:Belgrad – Sofya ( 394 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 430 km

Otele Giriş Saati:Tahmini: 19:00

Balkan turu sonu yaklaşırken bölgede görmemiz gereken tarihi ve doğal güzelliklerin peşinden gitmeye devam ediyoruz!

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Bulgaristan’dan ayrılmadan önce 2019 kültür başkenti seçilmiş Roma İmparatorluğundan, Osmanlı İmparatorluğundan ve Bulgar Krallığı döneminden kalma eserleri bir arada görebileceğimiz Plovdiv (Filibe) şehrini ziyaret ediyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu ve serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saat ve yerde buluşarak Plovdiv’den ayrılıyoruz. Kapıkule sınır kapısına varıp buradaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından otobanı takiben İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’a varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak başka bir Tatil Home organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saatte ve yerde buluşarak Dubrovnik’ten ayrılıp önce Bosna Hersek’e geçiyoruz ve ardından otelimizde akşam yemeği yiyoruz.(Bölge yoğunluğuna bağlı olarak konaklama Medjugorje veya Trebinje bölgesinde yapılacaktır.)

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)

Öğle Yemeği:Plovdiv Çarşısında serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Türkiye sınırları içerisinde yol tesisinde alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

Rota:Sofya – Plovdiv (146 km), Plovdiv – İstanbul (423 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 600 km

Balkan Turu programında ücrete dahil olan hizmetler:
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • 3* Ve 4* Otellerde 7 Gece Konaklaması
 • Otellerde Alınacak Olan 7 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde Alınacak Olan 4 Akşam Yemeği
 • Saraybosna’da Lokal Restoranda Alınacak 1 Akşam Yemeği
 • Programda Dâhil Olduğu Açıkça Belirtilen Tüm Şehirlerarası Transferler
 • Programda Dâhil Olduğu Belirtilen Tüm Turlar ve Çevre Gezileri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Bazı Bölgelerde Alınması Gereken Lokal Rehberlik Hizmetleri
 • Check Point ve Otopark Ücretleri

Balkan Turu programında ücrete dahil olmayan hizmetler:
 • Çok Girişli Schengen Vizesi
 • Kişisel ve Ekstra Harcamalar
 • Öğlen Yemekleri
 • Yemekler Sırasında Alınan İçecekler
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 150 TL
 • İsteğe Bağlı Rehber ve Şoför Bahşişleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ohrid’de Yapılacak Olan Müzikli ve Eğlenceli Makedon Gecesi
 • Sofya’da Yapılacak Olan Müzikli ve Eğlenceli Bulgar Gecesi
 • Tur Programında Belirtilen veya Belirtilmeyen Ekstra Geziler
 • Dâhil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Türlü Hizmet
 • Seyahat Güvence Paketi

Balkan turu çıkış gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyon iptal taleplerinizde koşulsuz ve kesintisiz %100 iade garantisi sunuyoruz.

Balkan turları için minimum katılımcı sayısı 14 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında önceden haber vermek kaydı ile Balkan turu iptal edilir. Rezervasyon sırasında koltuk sözü veya numarası verilmez. Rezervasyon sırasına göre en son gün belirlenir. Program zamanlamasında hava ve yol durumu gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Ayrıca kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Home kesinlikle sorumlu değildir.

Tatil Home Balkan Turları – Erken Rezervasyon Fırsatları ile Balkanları Keşfedin!

Balkanların tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini yakından tanımak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil ve tur acentesi olarak tatil anlayışınıza, bütçenize ve ilgi alanlarınıza uygun tur programları hazırlıyoruz. Gelin, bir kahvemizi için, tanışalım, Balkan turu seçeneklerimiz hakkında bilgi vererek sizleri hem keyifli hem ekonomik bir seyahate çıkaralım!

otobüsle balkan turu

Bir Kahve İçmeye Gelin

Bizi yakından tanımak, Balkan turları ve tur fırsatlarımız hakkında bilgi almak için tatil danışmanlarımızla bir kahve için.

Tatil Home »
otobüsle balkan turları

Turunuzu Planlayalım

Bütçenize, tatil anlayışınıza ve ilgi alanlarınıza göre size özel Balkan turu sunalım, en uygun Balkan tur fırsatlarından yararlanın.

Tatil Danışmanı »
balkan turu otobüs

Gezin, Eğlenin, Dinlenin!

Balkan turları ile en konforlu otellerde kalın, farklı kültürleri keşfedin, lezzetli yemekler tadın, hayata daha mutlu bakın!

Müşteri Yorumları »

TÜRSAB Seyahat Güvencesi

Seyahat acentesi işletme belgesi sahibi Tatil Home olarak tatil severlere TÜRSAB güvencesiyle sorunsuz tatil imkanı sunuyoruz. Ruhsatsız, acente unvanı olmayan, kaçak tatil firmalarına dikkat edin, paranızı ve zamanınızı boşa harcamayın!

otobüsle balkan turları

Kendinize Vakit Ayırmaya Ne Dersiniz?

Hayat koşturmacasında kendinizi ihmal mi ediyorsunuz? Zevklerinize ve hobilerinize zaman ayıramıyor musunuz? Bu gidişe keyifli bir Balkan gezisi ile dur demelisiniz!

İş ve okul hayatının stresi ve yorgunluğu sizi bunalttıysa, canınızı sıkan her şeyden uzaklaşarak dinlenmek ve yenilenmek istiyorsanız, yeni yerler görmek ve yeni insanlar tanımak arzunuzsa kısa bir tatil size iyi gelecek! Hem eğleneceğiniz hem de öğreneceğiniz bir Balkan turu ile içinizdeki gezgini açığa çıkarabilirsiniz!

Balkan turları programımızı inceleyerek hayatın döngüsünden sıyrılarak renkli bir dünyaya adım atabilir, aradığınız heyecanı seyahat etmekte bulabilirsiniz!

Yola Çıkmanın Tam Sırası!

Bahanelerden kurtulmanın, ertelemekten vazgeçmenin ve yola koyulmanın tam sırası! Unutulmaz bir macera için Balkan turları yanı başınızda…

Toplantılar, mülakatlar, sınavlar, çocuklar ya da sorumluluklar sizi engellemesin… Kendinize vakit ayıracağınız, her gün yeni bir manzaraya uyanacağınız, yeni tatlar deneyeceğiniz ve yeni kültürler tanıyacağınız bir serüven için hazırsınız! Kendinize bir iyilik yapın, bavulunuzu hemen hazırlayın!

Balkan turları ile yeni şehirler keşfedin, yenilenin, daha mutlu hissedin! Anılarınızı fotoğraflarla ölümsüzleştirmeyi unutmayın…

otobüsle balkan turu
balkan turu otobüs

Balkanları Keşfedin!

Türk kültürünün izlerini göreceğiniz, doğası ve mimarisiyle sizi kendine hayran bırakacak Balkanlara keyifli mi keyifli turlar düzenliyoruz!

Türk çarşılarından Atatürk Müzesi’ne, Üsküp’ten Kosova’ya, Bitola’dan Mostar’a uzanan Balkan turları ile yanı başımızdaki bu eşsiz coğrafyayı yakından tanıyacaksınız. Tarihimizin ve kültürümüzün birbirine ne kadar yakın olduğunu görecek, tanıdık sesler ve tatlar bulacaksınız. Birbirinden güzel fotoğraflar çekerek anılarınızı yıllarca saklayacaksınız.

İçinizdeki gezgine kulak vermek, masalsı bir atmosferde gezinmek, dinlenmek ve eğlenmek için Tatil Home Balkan turu fırsatlarını kaçırmayın, yerinizi hemen ayırtın!

balkan turu fiyatları

Büyük Balkan Turu 8 Gece 9 Gün

Erken Rezervasyonda %50 İndirim Fırsatı!

Hemen Rezervasyon Yaptır
balkan turu konaklama

Balkan Turu Otel ve Konaklama

Balkan turu ile bölgenin en iyi otellerinde konaklama fırsatı Tatil Home misafirlerine özel ayrıcalıklarla sunulur.

Balkan turları tarihine, konaklama süresine, kişi sayısına ve otellerin müsaitlik durumuna bağlı olarak Hotel Aqualina, Gold Otel, B Hotel, Holiday Otel, Leotar Otel, Alis Otel ve diğer anlaşmalı otellerimizde konaklama sağlanmaktadır.

Tatil Home Balkan tur programı kapsamında konuklarımızın kaliteli konaklama imkanlarından yararlanmalarına özen gösteriyoruz.

Balkan Turu Ulaşım

Balkan turlarımızda kişi sayısına, tur süresine ve gezi rotasına bağlı olarak en uygun ulaşım alternatifleri belirlenmektedir.

Otobüslü Balkan turu için ulaşım araçlarımız; MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1, NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1, MITSUBISHI Safir 46+1+1 midibüslerimiz ise; ISUZU TURKUAZ 31+1’dir. Kişi sayısı 16’ya kadar olan turlar için minibüs seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Araçlarımızda ABS, ASR, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı imkanları vardır.

Balkan otobüslü turlar için 0 – 1 yaş arası çocuk misafirlerimizden ücret alınmamakta, koltuk talebi halinde 2 – 6 yaş çocuk fiyatı uygulanmaktadır.

balkan turları ulaşım
herşey dahil balkan turu

Balkan Turu Fiyatlar

Balkan turu paket fiyatları; otel konaklaması, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Ön ödeme tutarı rezervasyon bedelinin minimum %35'idir. Balkan turu hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Balkan turu gidiş-dönüş otobüs biletleri tur programına dahil olmakla birlikte uçaklı turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyatlardır. Ayrıca Ek Hizmet Bedelleri paket fiyata eklenerek taksitlendirilebilir. Çocuk indirimleri ise iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

Balkan tur paketleri için fiyat bilgisi almak, bütçenize uygun Balkan turları ile tatil planınızı gerçekleştirmek için bizi arayın!

Balkan Turu Yorumları

Kısa Bir Mola Verin!

İş stresine ve hayatın koşturmacasına ara verin, kendinize vakit ayırın!

Bavulunuzu Hazırlayın!

Yıllardır düşlediğiniz Balkan turu için rezervasyonunuzu yaptırın, yerinizi ayırtın!

Kendinizi ve Balkanları Keşfedin!

Bambaşka kültürleri, saklı kalmış doğal güzellikleri ve ilgi çekici şehirleri keşfedin!

8 Gece 9 Gün Balkan Turu Fırsatından Yararlanan Tatilcilerimiz Bu Turları da Tercih Ediyorlar!

Balkan turu 8 Gece 9 Gün programımıza katılan tatilcilerimiz yeni yerler görmeye, farklı kültürler keşfetmeye ve kendilerine vakit ayırmaya devam ediyorlar! Siz de Balkan turu sonrası hangi bölgeyi keşfetmeliyim diyorsanız tatil severlerin en çok tercih ettiği turlarımıza bir göz atın!

Sıkça Sorulan Sorular

Balkan turu için iletişim adreslerimizden yararlanarak tur danışmanlarımıza ulaşabilir, çağrı merkezimizi üzerinden güvenli ve hızlı bir şeklide rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Balkan turu fiyatları; turun süresine ve programına, grup turu ya da kurumsal tur olarak düzenlenmesine, ulaşım şekline ve ekstra hizmetlere göre belirlenmektedir. Balkan paket tur fiyatlarımız sayfamızda yer almaktadır. Detaylı bilgi için seyahat danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Balkan turu fiyatlarına; otelde 7 gece kahvaltı dahil konaklama, 4 akşam yemeği, lüks araçlar ile ulaşım, programda dâhil olduğu açıkça belirtilen tüm şehirlerarası transferler, programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri, profesyonel rehberlik hizmetleri, 1618 Nolu Turizm Kanununa göre zorunlu seyahat sigortası dahildir.

Katılmak istediğiniz Balkan turu için tatil danışmanlarımızı arayarak ödemenizi mail order üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli ödeme sistemimiz üzerinden yapacağınız ödemelerde verileriniz kesinlikle kaydedilmemektedir.

Balkan turu çıkış gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyon iptal taleplerinizde koşulsuz ve kesintisiz %100 iade garantisi sunuyoruz. Bu süreyi aşan iptal/iade istekleri Tatil Home acente prosedürleri gereği karşılanmamaktadır.

Tatil Danışmanınıza Sorun

tatil home iletişim

Tatil Home’u Instagram’dan Takip Edin!

Balkan turları ve diğer turlarımızdan eğlenceli anları, misafirlerimizin çektiği fotoğrafları, sosyal aktivitelerimizi ve organizasyonlarımızı yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Tatil Home ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

10+

Yıllık Deneyim

Tatil sektöründe yılların tecrübesi ve uzmanlığı.

6000+

Anlaşmalı Otel

Yurt içi ve yurt dışı binlerce otel ve tatil merkezi.

3000+

Tur Rotası

Türkiye’de ve dünyada farklı lokasyonlara keyifli turlar.

15000+

Mutlu Tatilci

Tatil Home ayrıcalığıyla tanışmış binlerce tatil sever.

Balkan Turu Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

131

kişi sizinle beraber bu turu inceliyor.

Bu turu toplam 655 kişi satın aldı.
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98